Data dodania: 20.02.2013
W bieżącej edycji obowiązują następujące zasady tworzenia zespołów do rozwiązania case studies w drugim etapie eliminacji okręgowych.
Drugi etap zawodów przebiegać będzie zgodnie z zapisami Regulaminu Olimpiady Przedsiębiorczości, Precyzuje on iż:
[Par. 7, pkt 9] Po sprawdzeniu testu Komitety Okręgowe podają do publicznej wiadomości listę 50 zawodników dla każdego okręgu, z najwyższą liczbą punktów z testu eliminacji okręgowych, którzy kwalifikują się do II etapu eliminacji okręgowych.
[Par. 7, pkt 10] W przypadku równej liczby punktów u zawodników, o zakwalifikowaniu do II etapu eliminacji okręgowych decyduje większa liczba punktów zdobyta za rozwiązanie zadań testowych z grupy zadań wyżej punktowanych testu eliminacji okręgowych.
[Par. 7, pkt 11] W przypadku, gdy minimalna liczba punktów uprawniająca do zakwalifikowania się do II etapu eliminacji okręgowych, po uwzględnieniu §7 pkt 10, przyznana została więcej niż jednej osobie, wszyscy ci zawodnicy przechodzą do II etapu eliminacji.
[Par. 7, pkt 12] W drugim etapie eliminacji okręgowych zawodnicy rozwiązują zadania sytuacyjne w pięcioosobowych zespołach. Liderem każdego zespołu jest jeden z dziesięciu zawodników, którzy osiągnęli w teście najwyższe wyniki. Lider zespołu dobiera do swojej drużyny cztery osoby, zgodnie z zasadami sprecyzowanymi w instrukcji Komisji Okręgowej.
Lista 50 zawodników zakwalifikowanych do drugiego etapu eliminacji okręgowych zostanie ogłoszona bezpośrednio po wykładzie dla uczestników. Gdy w sali pozostaną wyłącznie zakwalifikowani uczestnicy oraz członkowie Komisji, zostanie odczytana 'Instrukcja tworzenia zespołów'.
Następnie, przed przystąpieniem do tworzenia zespołów każdy z pięćdziesięciu zawodników otrzyma flamaster i arkusz papieru (formatu A3), na którym będzie mógł, w krótkim czasie, zamieścić dowolne informacje o sobie (na przykład o swoich zaletach, umiejętnościach, zainteresowaniach czy osiągnięciach, czy inne informacje), które mogą być przydatne przy doborze do zespołu (arkusz z informacjami o sobie uczestnik może również przygotować w domu; jedynym ograniczeniem jest wielkość arkusza – przygotowana praca nie może przekraczać formatu A3).
Po upływie czasu wyznaczonego przez Komisję na przygotowanie przez uczestników arkuszy ułatwiających dobór do zespołu, Komisja poda nazwiska 10 osób – liderów zespołów (będzie to 10 osób, które osiągnęły najwyższe wyniki w teście).
Każdy lider otrzyma koszulkę lidera, numer zespołu, kartę zespołu (na której wpisze pięcioosobowy skład zespołu) oraz cztery karty dla członków zespołu. Każdy z pozostałych uczestników otrzyma kartę, na której wpisze swoje nazwisko.
Dobór do zespołu będzie prowadzony przez liderów w czasie określonym przez Komisję. Lider inicjuje dobór, lecz włączenie do zespołu wymaga również zgody uczestnika. Jeżeli lider porozumie się z uczestnikiem, przekazuje mu jedną kartę członka zespołu, w zamian otrzymuje kartę z nazwiskiem uczestnika. Nie istnieją ograniczenia co do liczby osób z jednej szkoły w jednym zespole.
Po zebraniu czterech kart uczestników, lider rejestruje zespół w Komisji i zajmuje z uczestnikami dowolne miejsce na sali przygotowując się do rozwiązywania zadań sytuacyjnych. Komisja będzie rejestrowała wyłącznie 5-osobowe zespoły (1 lider i 4 członków).
W przypadku gdy w drugim etapie zawodów okręgowych będzie brało udział więcej niż 50 zawodników (ze względów wskazanych w Regulaminie Olimpiady Przedsiębiorczości) lub mniej niż 50 zawodników (ze względu na rezygnację z udziału w zawodach), liczbę zespołów i ich liczebność określi Komisja Okręgowa. Wszystkie przypadki nieuregulowane „Instrukcją” rozstrzygać będzie Komisja Okręgowa.